اخبار ایران

هیات دولت «حذف چهار صفر از پول ملی» را تصویب کرد+جزییات

روزهای بروجرد- با مصوبه هیات دولت در رابطه با حذف چهار صفر از پول ملی واحد تومان، ۱۰ هزار ریالی یک تومان جدید خواهد بود؛ یعنی حذف چهار صفر از ریال و سه صفر از تومان.

سرانجام بعد از مدت‌ها اما و اگر در رابطه با حذف صفر از پول ملی، امروز هیات دولت لایحه حذف چهار صفر را به تصویب رساند که در این صورت، هر ۱۰ هزار ریالی یک تومان جدید خواهد بود.

در این حالت ۵۰۰ هزار ریال ۵۰ تومان، ۲۰۰ هزار ریال ۲۰ تومان، ۱۰ هزار ریال یک تومان و ۵۰ هزار ریال پنج تومان جدید در واحد پول ملی ایران می‌شود.

البته این لایحه در دولت مصوب شده و باید برای نهایی شدن در مجلس نیز به تصویب برسد و پس از آن در دستور کار قرار گیرد.

علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت وزرا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در جلسه هیئت دولت کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت تصویب شد.

وی با بیان اینکه جزئیات این لایحه در جلسات آتی دولت بررسی می‌شود، افزود: سعی می‌کنیم لایحه را با دوفوریت به مجلس ارسال کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی موجب افزایش کارایی پول ملی و هماهنگی بیشتر با عرف جاری جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: حذف چهار صفر از پول ملی باعث می‌شود تا حیثیت ظاهری پول ملی در مقایسه با سایر ارزهای بین‌المللی مراعات شود و مسکوکات که مدتی است حذف شده‌اند، وارد چرخه شوند. همچنین استهلاک کاغذ نیز کاهش می‌یابد.

ربیعی با تاکید بر اینکه حذف چهار صفر از پول ملی ارتباطی با تورم , قدرت خرید ندارد، گفت: با اجرای این طرح صرفا به دنبال افزایش کارایی پول ملی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به طرح موضوعاتی درباره دریافتی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها اظهار کرد: امروز در دولت مباحثی درباره افزایش حقوق بازنشستگان هیات علمی مطرح شد و مقرر شد که بر اساس روال سابق در این زمینه عمل کنیم. بنابراین اعضای هیات علمی که در آستانه بازنشستگی هستند نگرانی در خصوص دریافتی خود نداشته باشند؛ چرا که دولت کماکان بر اساس قانونی که اعضای هیات علمی را از شمول هفت برابر مستثنی کرده بود، عمل خواهد کرد.

سخنگوی دولت در ادامه درباره مقررات وضع شده در خصوص سن مدیران دستگاه‌های مختلف اظهار کرد: بر اساس روالی که در گذشته جاری بود، افرادی که تا پیش از ۴۵ سال سمت مدیریتی کسب نکرده بودند، در صورتیکه برای این سمت‌ها معرفی می‌شدند، کارگروه ارزیابی که در هر وزارتخانه تشکیل می‌شود باید در این زمینه رسیدگی و اعلام نظر می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: شورای عالی اداری این سن را که ۴۵ سال بود تغییر و آن را به ۴۷ سال تغییر داد. بر همین اساس سنینی که در گذشته برای مدیریت‌های رتبه‌های مختلف مطرح بود، تغییر و افزایش یافته‌اند که متاسفانه در برخی رسانه‌ها این موضوع تفسیر بالعکس شده بود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close