اخبار جهان

کاخ سفید: مخالفت اسرائیل نظر آمریکا برای بازگشت به برجام را تغییر نمی‌دهد

روزهای بروجرد- سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره سفر هفته آتی مقامات اسرائیل به آمریکا با هدف تاکید بر مخالفت با ورود مجدد آمریکا به برجام گفت که این سفر تغییری در موضع آمریکا در این زمینه ایجاد نمی‌کند.

به گزارش «انتخاب»؛ در کنفرانس خبری در کاخ سفید یک خبرنگار پرسید که هفته آینده یک هیئت بلند پایه اسرائیلی به واشینگتن سفر می‌کند تا بر مخالفت خود با بازگشت آمریکا به برجام را تاکید کند، آیا این باعث خواهد شد آمریکا نسبت به بازگشت به توافق هسته‌ای ایران تغییر عقیده دهد؟ جن ساکی در پاسخ گفت: «خیر.»

ساکی ادامه داد: «اولا مذاکرات ادامه دارد. البته این مذاکرات غیرمستقیم و با هدف بالقوه دستیابی به راه حل دیپلماتیک و رو به جلو است. ما از همان ابتدا هم می‌دانستیم که این مذاکرات چالشی و زمانبر خواهد بود. گفتگو بین همه طرف‌‌ها ادامه دارد.»

وی افزود: «در رابطه با اسرائیل باید بگویم، ما آنها را به عنوان شریک مهمی در جریان مذاکرات و اهدافمان قرار داده ایم و در سفر آتی و در آینده هم به این کار ادامه خواهیم داد.»

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “کاخ سفید: مخالفت اسرائیل نظر آمریکا برای بازگشت به برجام را تغییر نمی‌دهد”

  1. به لفظ خارج نشده که بخواد با جمله: برمیگردیم همه مسائل حل بشه، قطع به یقین باید همه تحریم ها را در یک مرحله بردارند و این مهم باید استعلام بشه؛ در صورت مثبت بودن جواب استعلامات مبنی بر بازگشت وجوه حاصله از تجارت و فروش بدون اشکال اقلام صادراتی و نیز؛ رفع موانع واردات کالاهای تحت تحریم ، و باقی موارد در حوزه تجارت خارجی…… برگشتن و پذیرفتن مفاد امنیتی مورد توافق در منطقه و سایر مواردی که در این فضا نمیشود عنولن کرد….
    چنانچه این موارد بصورت کلی و یکجا برداشته شد آن موقع برگشت ، عملی قلمداد میشود – البته یک نکته مهم دیگر هم در رابطه با پرداخت غرامت به مردم ایران و جبران خسارت خروج طرف مقابل که آقای روحانی گفتند مافعلا” صرف نظر میکنیم و در زمان دیگری پیگیر این مورد خواهیم بود….به هیچ عنوان پذیرفته نمیشه و باید در راستا و طی همین مذاکرات مسئله حل و فصل بشه تا جرات نقض عهد و خروج احتمالی از طرف مقابل در آینده گرفته بشه(احتمالش زیاده که بخاطر رصد مسائل داخل در اجرای تعهداتشون ، اصطلاحا” دس دس کنند و بدنبال کشتن زمان باشن)؛ و این مورد باید پیش شرط ودروازه ورود به مذاکرات در طی دور سوم مذاکرات وین ‘ بعنوان یک نقطه شروع محسوب بشه. به شما قول میدم اونها این مورد رو با رو کردن برگ های قدرتمند و عملی ایران میپذیرند(فقط باید عناصر قدرت سخت و نرم رو در یک بازه زمانی موثر بکار گرفت)، اتخاذ این راهبرد مذاکراتی باید با تحکم و درهم شکستن قدرت طرف مقابل باشه، با گرفتن زهر چشم، تمکین اونا به خواسته های فوق الذکر قطعیه……. هیچ پذیرشی بدون در نظر گرفتن اعمال قدرت پیش دستانه سخت ، در کار نیست….
    سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close