اخبار بروجرداخبار لرستان

خروج غیر مجاز مرغ از لرستان به هر شکلی ممنوع است

روزهای بروجرد- رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: خروج غیر مجاز مرغ از استان به هر شکلی ممنوع است و مرغ مازاد بر نیاز هر شهرستان به شهرستان‌های مجاور فرستاده می‌شود.

مهر: سید عماد شاهرخی امروز شنبه در نشست صمیمی با کشتارگاه داران لرستان، اظهار داشت: ۱۰ واحد کشتارگاهی طیور در سطح استان فعالیت دارند و به طور میانگین در ۲۴ ساعت توان کشتار ۲۵۰ تن مرغ را دارند.

او افزود: با توجه به ممیزی دوره‌ای انجام شده توسط همکاران اداره کل دامپزشکی استان کشتارگاه‌های طیور لرستان بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعات و زیرساخت‌های موجود شامل تجهیزات و امکانات، سردخانه‌ها و تعداد پرسنل در راستای ساماندهی بازار مرغ و ارتقا کیفیت ظاهری و کیفیت گوشت مرغ ساماندهی می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عوامل مؤثر در رتبه بندی کشتارگاه‌های طیور استان را شرایط عمومی و بهداشتی کشتارگاه، تعداد پرسنل تخصصی مرتبط، سرانه مصرف جمعیتی در هر شهرستان، میزان آب کشتارگاه‌ها، وضعیت دفع فاضلاب کشتارگاه و تبدیل ضایعات و بررسی میدانی در خصوص محصول استحصالی اعلام کرد.

شاهرخی فواید رتبه بندی کشتارگاه‌های طیور را میزان ورودی و خروجی مرغ به کشتارگاه، ملزم شدن کشتارگاه‌ها به رعایت موازین بهداشتی ابلاغ شده توسط دامپزشکی، ارتقا کیفیت مرغ استحصالی، کشتار روزانه و در دسترس بودن مرغ تازه، توزین مناسب گوشت بر اساس سرانه جمعیتی، جلوگیری از خروج اندرونه مرغ به صورت فله و نظارت مستمر و مناسب در چارچوب اتاق پایش برشمرد.

او با اعلام اینکه امنیت غذایی و سلامت غذایی از جمله وظایف وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد در راستای حفظ سلامت جامعه ضروری است اعمال سیاست کنیم و طی یک برنامه زمانبندی به کشتارگاه‌ها اعلام شود نسبت به رفع نواقص و ساماندهی کشتارگاه طیور بر اساس رتبه بندی‌های مورد نظر اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: واحدهای تولید مرغ گوشتی چنانچه در چرخه تولید عوامل مرتبط با تولید مرغ خللی ایجاد کرده و همکاری نکنند فقط جرم اقتصادی مرتکب نشده بلکه باعث ایجاد اخلال در امنیت ملی کشور شده و با آنها برابر قانون برخورد می‌شود.

شاهرخی، افزود: خروج غیر مجاز مرغ از استان به هر شکلی ممنوع است و همچنین مرغ مازاد بر نیاز هر شهرستان به شهرستان‌های مجاور فرستاده می‌شود.

او گفت: واقعیت این است که همه ما تعلق به این سرزمین داریم لذا ضروری است در این شرایط که با یک جنگ اقتصادی تمام عیار و با دشمن مواجه هستیم با همدلی و وحدت در جهت ثبات و آرامش و امنیت غذایی کشور تلاش کنیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close