اخبار بروجرد

بروجرد دارای پوشش جنگلی پایینی است

روزهای بروجرد- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: شهرستان دارای پوشش جنگلی پایینی است.

یحیی کریمی در حاشیه مراسم پویش مردمی کاشت نهال بلوط در تپه شهدای بروجرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۲ هزار اصله درخت بلوط، بنه، انار وحشی و سایر گونه‌ها در تپه شهدا (چغا) بروجرد غرس که در فاز اول کاشت درختان بومی جنگلی شهرستان در تپه شهدا به مساحت چهار هکتار کشت شد.

وی خاطرنشان کرد: در گام‌های بعدی غیر از درختان سوزنی برگ شاهد کاشت درختان بومی و جنگلی که سازگاری با آب و هوایی بروجرد دارند در این شهرستان گسترش داده خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد اضافه کرد: بروجرد دارای پوشش جنگلی پایینی است که برای جبران این کمبود اقداماتی انجام شده از جمله اینکه چند ماه قبل پنج هزار اصله نهال جنگلی در پادگان ۲۴ بعثت نیروی زمینی سپاه غرس و امروز نیز در دامنه تپه شهدا نهال بلوط غرس شد.

کریمی با بیان اینکه تاکنون نهال بلوط در چنین وسعتی در شهرستان کاشته نشده است، افزود: طرح کاشت نهال در منابع طبیعی شهرستان مردمی است اما منابع طبیعی نیز علاوه بر نظارت، نهال هم تولید کرده تا با همراهی مردم در راستای ارتقای گسترش فضای سبز شهرستان اقدام شود.

وی بیان کرد: طرح کاشت یک میلیارد درخت نهضتی مردمی است و تمام آحاد مردم در آن سهم دارند که بخش خصوصی می‌تواند نقش مؤثری داشته باشد.

کریمی اظهار کرد: اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، مشارکت مردمی را می‌طلبد و موفقیت این طرح سرمایه‌های اجتماعی در کشور را بهبود خواهد بخشید.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close