اخبار بروجردلرستانویژه ها

سهم شهرداری بروجرد از مالیات بر ارزش افزوده در سال گذشته ۵۶ میلیارد تومان بود

روزهای بروجرد- مدیرکل امور مالیاتی لرستان هم گفت: پارسال سه هزار و ۵۰ میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده در لرستان وصول شد در حالی که سال ماقبل مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وصول شده بود.

حجت اله صالحی اظهار کرد: مالیات های بر ارزش افزوده به صورت استانی وصول و به نسبت جمعیت بین شهرداری ها، دهیاری ها و مناطق عشایری تقسیم می شود.

او افزود: پارسال حدود ۸۸۰ میلیاد ریال از مالیات های بر ارزش افزوده به خرم آباد، ۵۶۰ میلیارد ریال بروجرد، ۳۰۰ میلیارد ریال به دورود و سایر شهرها نیز به نسبت جمعیت سهم بردند.

صالحی همچنین با اشاره به تشکیل ۱۱۰ هزار پرونده مشاغل در سطح استان عنوان کرد: ۸۱ هزار پرونده از این مجموع مشمول مالیات ماده ۱۰۰ بودند که ۵۰ هزار پرونده از آن ها مالیات صفر و ۱۹ هزا پرونده نیز زیر ۵۰ میلیون ریال تشخیص داده شد که به بیان دیگر ۸۵ درصد پرونده های اشخاص حقیقی مشمول ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم یا صفر یا کمتر از ۵۰ میلیون ریال بود.

به گفته مدیرکل امور مالیاتی لرستان نرخ مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال قبل ۹ درصد بود که امسال به ۱۰ درصد رسیده است.

صالحی همچنین درخصوص بخشودگی جرایم تصریح کرد: پارسال ۱۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال درخواست بخشودگی جرایم داشتیم که ۱۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال معادل ۹۹ درصد مورد بخشودگی قرار گرفت که با توجه به بخشنامه سازمان در بهمن ماه سال گذشته مبنی بر بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم که مورد استقبال قرار گرفت مودیان مالیاتی استان مالیات و عوارض خود را پرداخت کردند.

او همچنین با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور به ۶۵ بانک اطلاعاتی دسترسی دارد یادآور شد: با بانک های اطلاعاتی که شهرداری در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داد، ۲هزار پرونده مستغلات جدید شناسایی شد که به دلیل نداشتن سابقه مالیاتی درآمدهای جدیدی برای استان محقق خواهد شد.

او همچنین در خصوص پرداخت سهم ۱۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده توسط پتروشیمی ها به شهرداری افزود: پتروشیمی خرم آباد از معافیت ماده ۱۲۳ بهره مند است که همین امر باعث شده از پرداخت این سهم معاف شود همچنین به دلیل اینکه محصولات تولیدی آن فروش داخلی ندارد و صادر می شوند مشمول مالیات عملکرد و ارزش افزوده نمی شود.

او با بیان اینکه یکی از دستگاه هایی که بیشترین ارتباط کاری را با امور مالیاتی دارد شهرداری است عنوان کرد: همه به نوعی شهروند هستیم و هرچه شهرها به لحاظ مبلمان از وضعیت بهتری برخوردار باشند هم شهروندان آرامش بیشنری خواهند داشت و هم سرمایه گذاری های بهتری صورت خواهد گرفت که منجر به افزایش درآمد شهروندان خواهد شد.

صالحی ادامه داد: باید نسبت به احقاق حقوق شهرداری ها و مساعدت با این مجموعه تلاش های بیشتری داشت.

 

 

 

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close