اخبار بروجرد

۱۰ قلاده سگ مبتلا به هاری در بروجرد شناسایی شد

روزهای بروجرد– مدیر سازمان پسماند شهرداری بروجرد با اشاره به افزایش شمار سگ‌های مبتلا به هاری گفت: ۱۰ قلاده سگ مبتلا به هاری امسال در این شهرستان شناسایی و به مرکز کنترل سگ‌های ولگرد شهرداری بروجرد منتقل شده است.

شهاب شعبان در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بیشتر سگ‌های مشکوک به هاری که پس از آزمایش‌های مربوطه مثبت تشخیص داده شد، در روستاهای شهرستان بروجرد است که برای معدوم سازی و انجام اقدامات موثر به مرکز کنترل سگ‌های ولگرد شهرداری بروجرد انتقال داده شد.

او افزود: از اواخر سال ۱۴۰۱ تاکنون تعداد حدود یک هزار و ۳۰۰ قلاده سگ ولگرد زنده گیری شد که از این تعداد ۴۲۰ قلاده سگ ماده و ۱۰۰ قلاده سگ نر عقیم سازی و تعدادی هم که قابلیت واگذاری داشتند به عنوان سگ‌های نگهبان واگذار شد.

مدیر سازمان پسماند شهرداری بروجرد یادآور شد: در مجموع از اواخر سال ۱۴۰۱ تاکنون تعداد حدود ۳۰ قلاده سگ بدون صاحب به علت بیماری های مختلف معدوم سازی شد.

شعبان با اشاره به انتشار فیلم معدوم سازی سگ‌های مبتلا به هاری توسط برخی افراد مدعی حامی حیوانات در فضای مجازی ادامه داد: کسانی که اقدام به فیلم برداری و پخش آن در فضای مجازی کردند تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

او یادآور شد: پس از تشخیص اینکه تعدادی سگ هاری آنها مثبت است به منظور امحا به مرکز نگهداری سگ های ولگرد منتقل شدند که شبانه افرادی که مدعی حامی سگ‌ها هستند مرکز را مورد حمله قرار دادند و پس از ضرب و شتم کارکنان مرکز، سعی داشتند سگ‌های مثبت را به فضای سگ های سالم منتقل و رها کنند در حالی که طبق دستورالعمل‌های بهداشتی سگ های مبتلا به هاری باید امحا شوند.

شعبان اضافه کرد: در جهت حفظ سلامت شهروندان، مرکز کنترل سگ‌های ولگرد شهرداری بروجرد پس از جمع آوری سگ های ولگرد نسبت به واکسینه و عقیم سازی آنها اقدام می‌کند.

 

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close