لرستان

وزیر راه و شهرسازی: انتظار داریم راه‌آهن دورود – خرم‌آباد در سه سال آینده به بهره‌برداری برسد

روزهای بروجرد- وزیر راه و شهرسازی لرستان گفت: انتظار می‌رود با تخصیص منابع، راه‌آهن دورود – خرم‌آباد حداکثر در سه سال آینده به بهره‌برداری برسد. در این پروژه، هیچ کارگاهی نباید تعطیل شود.

مهرداد بذرپاش در جریان بازدید از راه‌آهن لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: راه‌آهن لرستان، پروژه‌ای مهم و استراتژیکی است که در رونق اقتصاد کشور، تکمیل کریدور شمال – جنوب و غرب کشور به مرکز موثر است، این مسیر بندر امام خمینی (ره) را به شمال غرب و سایر نقاط کشور وصل و دسترسی مناسب را فراهم می‌کند.

او بیان کرد: این محور مسیری برای واردات و صادرات بخش زیادی از نهاده‌های دامی و کشاورزی از بندر امام خمینی (ره) و مسیر ریلی سریع و ارزان و در این منطقه استراتژیک و کلیدی است.

او گفت: محصولات مناطق مختلف کشور را می‌توانیم به کشورهای همسایه در شمال و غرب کشور مانند ترکیه، عراق، روسیه، گرجستان و آب‌های آزاد و جنوب صادر کرد.

بذرپاش اظهار کرد: راه‌آهن لرستان در مسیر دورود – خرم‌آباد – پلدختر – اندیمشک ۳۳۲ کیلومتر و در دو قطعه تعریف شده که قطعه اول به نام دورود – خرم‌آباد با ۱۱۴ کیلومتر طول ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۲ درصد آن مربوط به سال گذشته است، یعنی ماهانه یک درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در پروژه‌های ریلی عدد قابل توجهی محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر افزایش سرعت پروژه، بیان کرد: ۹۳۰۰ میلیارد ریال از محل استجازه مقام معظم رهبری به این طرح تزریق شد و با فعالیت بیشتر کارگاه‌ها عملیات حفر تونل‌ها هرچه سریعتر به پایان خواهد رسید.

بذرپاش با اشاره به آغاز به‌ کار قطعه ۲۱۹ کیلومتری خرم‌آباد – پلدختر – اندیمشک گفت: قرارداد این قطعه بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با وزارت راه و شهرسازی به ارزش ۲۵۰ هزار میلیارد ریال بسته شده است و عملیات اجرایی آن امروز آغاز می‌شود.

او ادامه داد: عملیات احداث ۶۲ کیلومتر تونل در منطقه کوهستانی و توپوگرافی زاگرس راحت نیست و یک رکورد محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این مسیر ۱۴ کیلومتر پل احداث می‌شود، اضافه کرد: منابع قابل توجهی به این پروژه اختصاص خواهد یافت و با توجه به سابقه بسیار خوب قرارگاه خاتم الانبیا در طرح‌های عمرانی، این طرح که از تاکیدهای رئیس جمهور شهید بود، به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close