اخبار بروجرد

امام جمعه بروجرد: کم کاری مسئولان، گران فروشی کاسبان و رواج بد حجابی را باید تذکر داد

روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: ولنگاری فرهنگی در جامعه رواج یافته و برخی از مردم از فرهنگ دینی فاصله گرفته اند که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد ضمن گرامیداشت هفته ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر افزود: کم کاری و بداخلاقی مسئولان، گران فروشی کاسبان و رواج بد حجابی در بین بانوان را باید تذکر داد.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته دولت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: این دو شخصیت بزرگوار باید برای دولتمردان الگو باشند.

خطیب نماز جمعه بروجرد بیان کرد: ناپدید شدن روحانی با بصیرت  امام موسی صدر در  سال ۵۷ ریشه در جنایت های آمریکا و انگلیس خبیث دارد.

وی با انتقاد از دادن ولیمه در مراسم های ختم اضافه کرد: همه ما بخصوص افرادی که نفوذ کلام در بین اقوام دارند تلاش کنند این رسم را در مراسم عزا حذف کنند چرا که خوردن غذا تا سه روز در منزل متوفا کراهت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی ادامه داد: در دهه محرم باید برای خدا عزاداری کرد و از به وجود آمدن بدعت ها در آیین های مذهبی جلوگیری کرد.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: هیاتها در عزاداری باید در راستای اگاهی بخشی،  بصیرت افزایی اقدام کنند و موجبات توجه جوانان به نماز  و ترک گناه را فراهم کنند.

وی ضمن تقدیر از دستگاه قضا در برخورد با مفسدان اقتصادی افزود: مشکلات فراوانی مانند خروج سنگ از کشور و صادرات به چین و واردات دوباره ان با ۹برابر قیمت به کشور را داریم که لازم است دولت نظازت کند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close