اخبار بروجردویژه ها

بازخوانی سفر مقام معظم رهبری به بروجرد در ۲۲ دیماه ۱۳۶۷/ آیت الله خامنه ای: بروجرد يکی از مهدهای علم و دانش و تقوی است

روزهای بروجرد- در روز پنج شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۶۷ رییس جمهور وقت ایران به بروجرد سفر می کند. دکتر محمد خسروی در یادداشتی به مرور این سفر پرداخته است که در ادامه آن را می‌خوانید:

برف سنگينی که از شب گذشته شروع به بارش کرده بود، همچنان ادامه داشت و همه جا را سفيدپوش کرده بود. هوا سرد و زمستانی بود. اما مردم بروجرد منتظر آمدن عزيزی بودند که دل‌هايشان را گرم نمايد و زينت‌بخش محفلشان باشد و رنج و سختي‌های سال‌های جنگ و بمباران را که پشت سر نهاده بودند با لذت سازندگی به کامشان شيرين نمايد. آری منتظر ورود مقام معظم رهبری بودند که آن روز رياست جمهور ايران اسلامی بود.

بعد از ساعت‌ها انتظار در اين هواي سرد زمستانی، معظم له وارد شهر شدند و مردم با ذبح گاو و گوسفند و دود کردن اسپند از ايشان استقبال نمودند. مردان، زنان، جوانان و فرزندان بروجرد در حالي كه اشك شوق در چشم داشتند اتومبيل حامل ايشان را در ميان خود گرفته و بر آن بوسه مي‌زدند. سپس وارد ورزشگاه شهيد علی بيات شدند و در جمع پرشور و گسترده مردم بيانات خود را آغاز نمودند:

بسم الله الرحمن الرحيم

سکوت همه جا را فراگرفت. از علم و دانش و تقوا و نکوداشت نام بزرگان و علمای اين شهر بنای سخن نمودند. ياد شهدای بمباران هوايی را گرامی داشتند و مردم بروجرد را مردمی با سطح بالای فرهنگی توصيف نمودند. بروجرد را ديار فرزانگان و شهر استعدادهای درخشان خواندند و فرمودند:

بروجرد شهر استعدادهای درخشان است. بروجرد يکی از مهدهای علم و دانش و تقوی است.

آنگاه به نام پيشوای عظيم‌الشأن مسلمانان جهان حضرت آيت الله العظمي بروجردی (رحمت الله عليه) و شيخ علی محمد نجفی بروجردی و سردار رشيد اسلام شهيد محمد بروجردی اشاره فرمودند و يادشان را گرامی داشتند. سپس در پاسخ به خواسته و شعار مردم مبنی بر استان شدن بروجرد فرمودند:

اگر بنا باشد ما در کشور فرمانداری ويژه يا استان جديد داشته باشيم يکی از شهرهايی که استحقاق اين امر را دارد بروجرد است.

 گزيده‌ای از اخبار مربوط به اين سفر

حجت‌الاسلام و المسلمين سيد علی خامنه‌ای ریيس جمهور قبل از ظهر امروز وارد بروجرد شد.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

4 thoughts on “بازخوانی سفر مقام معظم رهبری به بروجرد در ۲۲ دیماه ۱۳۶۷/ آیت الله خامنه ای: بروجرد يکی از مهدهای علم و دانش و تقوی است”

  1. سلام آن زمان بروجرد در ردیف گرگان ،قم ،کاشان و قزوین بود ه اما امروز در حد شهرهای کوچک و محروم است .علت افول شهر ما چیست ؟

  2. با عرض سلام و ادب واحترام بعد ازگذشت۳۴ سال خانم فاطمه مقصودی نماینده مردم شریف بروجرد در مجلس شورای اسلامی امروز ۱۴۰۱/۸/۳۰در گفت وگو با خبر نگار خبرگزاری خانه ملت گفت :در سفر کمسیون شورها و امور داخلی ،موضوع ارتقاءفرمانداری بروجرد به فرمانداری ویژه بوده است که مقرر شد این موضوع در صحن کمسیون وهمچنین علنی مطرح شود .البته آقای جوکار قول مساعد دادند.

  3. یاد ان روز بخیر ما در میدان کوروش منتظر ایشان بودیم و واقعا جلوی پای ایشان چغدر قربانی کردن و چغدر جوان بودند من ان روز کودک ۷ساله بودم ولی کاملا به یاد دارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close