اخبار ایران

پیش‌بینی موج جدید کرونا در ایران پس از نوروز

روزهای بروجرد- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به موج سفر‌های پیش رو و شیوع امیکرون در جامعه، نگرانی ما از بروز موج جدید امیکرون پس از تعطیلات نوروزی است.

 دکتر قباد محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پیش بینی افزایش موج سفر‌های نوروزی گفت: طی دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا سفر‌های نوروزی با محدودیت همراه بود، اما امسال پیش بینی می‌شود با افزایش سفر‌ها مواجه شویم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در نوروز امسال محدودیت سفر تنها برای افرادی است که واکسن نزده و واکسیناسیون خود را کامل نکرده اند که خودروی این افراد بصورت اتوماتیک وار جریمه می‌شود.

محمدی گفت: با توجه به موج سفر‌های پیش رو و شیوع امیکرون در سطح جامعه، نگرانی ما از بروز موج جدید امیکرون پس از تعطیلات نوروزی است.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تعطیلات نوروزی گفت: مردم باید بدانند کرونا هنوز هست و ما با شیوع امیکرون مواجه هستیم و نیاز است که در تعطیلات نوروز از استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی غافل نشوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نکته مهم دیگر بحث تکمیل واکسیناسیون است و از تمام افرادی که هنوز برای تزریق دوز دوم و یا سوم مراجعه نکرده اند در خواست داریم هرچه سریعتر برای این کار اقدام کنند.

وی افزود: مراکز واکسیناسیون استان در ایام نوروز هم فعال هستند و از افراد که واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند تقاضا داریم حتما جهت تکمیل واکسیناسیون مراجعه کنند.

محمدی با بیان اینکه بروز موج جدید کرونا پس از ایام نوروز محتمل است، گفت: تنها امید ما این است که با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها در این ایام، شدت پیک جدید را کمتر کنیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close