اخبار ایران

سود خرید خودرو از سامانه یکپارچه چقدر است؟ + اینفوگرافیک

روزهای بروجرد- ثبت نام طرح یکپارچه خودرو، برای اولین بار در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد و نتایج زمان تحویل خودروها در سال ۱۴۰۲ اعلام شد. از آنجایی که تقاضا برای برخی خودرو ها بیشتر بود، زمان تحویل برخی از آنها به سال ۱۴۰۳ موکول شده بود که باعث اعتراض ثبت نام کنندگان شد. ثبت نام مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو از امروز (۳ خرداد ۱۴۰۲) آغاز شده است. متقاضیان باید پیش از این با مسدود کردن ۱۰۰ میلیون در حساب بانکی خود، حسابشان را وکالتی می کردند.

روزیاتو: یکی از دلایل روی آوردن مردم به ثبت نام در این طرح ها، اختلاف قیمت خودروهای عرضه شده در این طرح است که با قیمت کارخانه به فروش می رسد و اختلاف فاحشی با قیمت همان خودروها در بازار آزاد دارد. در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه ۴ خودروساز محصولات خود را عرضه کرده اند که اسامی خودروهای عرضه شده خودروسازان داخلی به‌شرح ذیل است:

سایپا: کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، کوییک R مدل GX، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، ساینا S و اطلس

مدیران‌خودرو: آریزو ۶ پرو، آریزو ۸ پرو، X ۵۵ پرو، X ۲۲ پرو اتوماتیک، X ۲۲ پرو دنده‌ای و آریزو ۵ توربو

فرداموتورز: فردا SX ۵، فردا T ۵ و سوبا M ۴

کرمان‌موتور: جک S ۳، جک J ۴، جک J ۷

گفتنی است؛ گروه صنعتی ایران‌خودرو هیچ محصولی در این مرحله عرضه نکرده است.

درحالی‌که مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو از سامانه یکپارچه درحال اجراست، بررسی‌ها نشان می‌دهد این طرح که جایگزین روش‌هایی همچون قرعه‌کشی خودرو و باهدف قطع دست دلالان از بازار اجرا شد، تاکنون موفق پیش‌رفته است.

در اینفوگرافیک زیر، مشخص می‌شود، مردم با خرید خودرو در قالب این طرح، نسبت به قیمت‌های امروز بازار چه‌مقدار پول کمتری پرداخت خواهند کرد.

مرحله دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی تحت نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با هدف عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال ۱۴۰۲ و همچنین برنامه ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید اجرا می‌شود.

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close