اخبار بروجرداخبار لرستانویژه ها

عدم توازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش لرستان؛ کمبود در شرق مازاد در غرب!

روزهای بروجرد– مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: معلم و نیروی انسانی اولویت آموزش و پرورش لرستان است و عدم توازن نیروی انسانی مشکل اساسی نظام تعلیم و تربیت این استان است.

رضا عزتی امروز چهارم مهرماه در سه‌شنبه‌های خبری لرستان که در محل سالن آمفی‌تئاتر استانداری لرستان برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: معلم و نیروی انسانی اولویت آموزش و پرورش لرستان است.

او اضافه کرد: امسال بیش از ۳۵۰ هزار دانش‌آموز و ۲۷ هزار کادر اداری شامل ۱۷ هزار معلم در ۴۳۷۵ مدرسه با شعار “مدرسه قوی ایران قوی” سال تحصیلی جدید را شروع کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان افزود: امسال ۳۵ هزار کلاس اولی داشتیم که نسبت به سال گذشته به لحاظ تعداد کلاس اولی‌ها یک‌هزار دانش‌آموز افزایش داشتیم.

عزتی گفت: با عدم توازن نیروی انسانی در لرستان مواجه هستیم به خصوص در شرق استان یعنی بروجرد، الیگودرز، دورود و سیلاخور با کمبود نیرو مواجه هستیم و این در حالی است که در غرب استان با مازاد نیرو روبرو هستیم به عنوان مثال در کوهدشت با ۱۵۰ و در الشتر نیز با ۸۰ نیروی مازاد مواجه هستیم.

او ادامه داد: امسال با جذب‌ ماده ۲۸ ، توازن نیروی انسانی در استان تاکنون برقرار شده و برای شهرهایی که کمبود نیروی انسانی داشتند سهمیه جذب را افزایش دادیم و چند سال متوالی باید پای کار بمانیم تا این توازن در لرستان برقرار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: هم‌اکنون ۳۸ مورد متقاضی انتقالی از بروجرد داریم که اهل خرم‌آباد و کوهدشت هستند.

عزتی گفت: امسال هیچ کلاس درسی بدون معلم تشکیل نشد و با برگزاری دو آزمون استخدامی ماده ۲۸، ۲۰۰۰  متقاضی داشتیم که بیش از ۴۰۰ نفر در مقطع ابتدایی جذب و امروز ابلاغ آنان انجام شده است.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

3 thoughts on “عدم توازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش لرستان؛ کمبود در شرق مازاد در غرب!”

  1. سلام پارتی بازی در مرکز استان و جذب فامیل ، قوم وخویش و… عامل این مشکل شده است. این فقط مخصوص آموزش وپرورش نیست همه ادارات ،بانکها و موسسات گرفتار این معظل اند .جوانان بروجردی سالها است که در بروجرد کار برایشان پیدا نمی شود .!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close