ورزش

وزنه‌برداری در المپیک ۲۰۲۸ ماند/ پنج رشته اضافه شدند

روزهای بروجرد– پنج رشته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس اضافه شدند و وزنه‌برداری هم در المپیک باقی ماند.

به گزارش Inside the games، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) پنج رشته پیشنهادی کمیته برگزاری بازی‌های  المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس را تایید کرد اما بوکس به حالت تعلیق درآمده است. کریکت، بیسبال-سافتبال، flage football، لاکراس و اسکواش همگی از سوی هیات اجرایی پذیرفته شدند. مسابقات پنج‌گانه مدرن و وزنه‌برداری نیز به این برنامه بازگردانده شده‌اند.

توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: انتخاب این پنج رشته ورزشی جدید با فرهنگ ورزش آمریکا مطابقت دارد و رشته‌های نمادین آمریکایی را به جهانیان نشان می‌دهد و در عین حال ورزش‌های بین‌المللی را به ایالات متحده می‌آورد. این رشته‌ها، بازی‌های المپیک لس‌آنجلس را منحصربه‌فرد خواهند کرد.

در خصوص رشته وزنه‌برداری نیز پس از اینکه کمیته بین‌المللی المپیک پیشرفت‌هایی را که در تلاش‌های ضد دوپینگ انجام شده تشخیص داد، قرار شد در المپیک ۲۰۲۸ شرکت کند. وزنه‌برداری پیش از این در برنامه المپیک ۲۰۲۸ نبود و حضورش منوط به اصلاح فرهنگ دوپینگ و تغییر مدیریت فدراسیون جهانی بود.

هر گونه تصمیم برای گنجاندن بوکس به حالت تعلیق درآمده است؛ چرا که IOC پس از لغو به رسمیت شناختن انجمن بین‌المللی بوکس، هنوز نهاد حاکم دیگری برای این ورزش به رسمیت نشناخته است.

 

 

منبع: ایسنا 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close