اخبار بروجرد

سونوگرافی دکتر قلابی از روی زبان در بروجرد

روزهای بروجرد- معاون درمان شبکه بهداشت و درمان بروجرد از معرفی پزشک قلابی دوره‌گرد در روستاهای شهرستان به مراجع‌ قضایی خبر داد.

مهدی زارعی اظهار کرد: پیرو گزارش‌های مردمی، فردی که اقدام به ارائه انواع خدمات درمانی طب‌ سنتی و فروش داروهای گیاهی در روستاها می‌کرد به‌دلیل مداخله در امور درمانی توسط کارشناسان معاونت درمان بروجرد شناسایی و برای رسیدگی نهایی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

معاون درمان شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: متخلف با انجام تبلیغات گسترده در فضای مجازی، بدون رعایت اصول‌ علمی و بهداشتی، به انجام اعمالی مانند حجامت، زالودرمانی و به تعبیر خودش «سونوگرافی زبان» اقدام می‌کرد. متخلف مدعی بود با دیدن زبان بیمار می‌تواند سونوگرافی کاملی از بدن انجام دهد و مشکلات فرد را تشخیص دهد.

او ادامه داد: چنین ادعایی کذب‌ محض است و درمانی که متناسب با تشخیص با این‌ روش انجام می‌شود، قطعاً آسیب‌های غیرقابل جبرانی به بیمار می‌زند.

زارعی افزود: فقط پزشک متخصص طب‌ سنتی یا پزشکان عمومی دوره‌دیده می‌توانند در زمینه طب سنتی و اعمالی مانند حجامت و فصد  خون و … فعالیت کنند. از آنجا که افراد غیرپزشک نمی‌توانند تشخیص دهند دارو یا درمانی که با طب سنتی انتخاب شده با داروها یا بیماری‌های دیگر بیمار تداخل دارد یا نه در صورت بروز تداخل، مشکلات جدی برای بیمار به‌وجود خواهد آمد.

 

 

منبع: ایسنا

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close