عکس

بی‌خانمان‌های متروخواب در نیویورک

روزهای بروجرد- شهردار جدید نیویورک در اقدامی جنجال برانگیز از تلاش برای حذف افراد بی خانمان از سیستم حمل و نقل شهری حمایت کرد.

به گزارش فرارو، اریک آدامز، شهردار نیویورک با اشاره به مشکلات ناشی از پاندمی برای شهروندان و مسافران، از اقدام به حذف افراد بی خانمان از سیستم متروی این شهر خبر داد و گفت: برنامه‌ای برای جلوگیری از خوابیدن این افراد در واگن‌های قطار و حتی استفاده آن‌ها از خطوط مترو در طول شب اعلام می‌کند.

وی که در مقطعی به دلیل تشبیه بی خانمانی به زخم سرطانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود، گفت: هفته آینده تیم‌های بیشتری از افسران پلیس و کارکنان بهداشت روان به شبکه حمل و نقل اعزام خواهند شد و اجرای قوانین را با شدت بیشتری آغاز خواهند کرد.

 شهردار نیویورک افزود: شهروندان به من در مورد ترس خود از استفاده از مترو می‌گویند و ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که ترس واقعیت نیویورک نیست.

با این حال این تصمیم، منتقدانی در بین طرفداران افراد بی خانمان داشته که ضمن خشونت آمیز خواندن این اقدام تاکید کرده اند که جرم انگاریِ بی خانمانی، راه حل این مشکل نیست.

اما یک سیستم متروی گسترده با ۴۷۲ ایستگاه و هزاران واگن قطار در حال خدمت، به سختی می‌توان یک شبه تغییر شکل داد، به‌خصوص زمانی که افرادی که گاهی سال‌ها در این سیستم پناه گرفته‌اند، احساس می‌کنند که جایگزین جذاب‌تری ندارند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close