اخبار لرستان

خردادماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه الکترونیکی صاحبان مشاغل در لرستان

روزهای بروجرد– مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: براساس ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، موعد ارائه اظهارنامه الکترونیکی صاحبان مشاغل حداکثر تا پایان خردادماه سال جاری است.

اسماعیل احمدی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تمام صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آن‌ها در سال ۱۴۰۱ حداکثر تا ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم که ۶۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است و فرم مالیات مقطوع برای آن‌ها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری شده است، مشمول مقررات این دستورالعمل می‌شوند و در فرصت باقی‌مانده باید به سامانه این درگاه به آدرس my.tax.gov.ir مراجعه کنند. در این راستا سازمان امور مالیاتی کشور مالیات این مؤدیان را با تعدیل و تخفیف منظور و محاسبه می‌کنند.

او تصریح کرد: عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر موجب محرومیت از کلیه معافیت‌های مالیاتی و موجب تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان خاطرنشان کرد: صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع دستورالعمل تبصره ۱۰۰ را به‌صورت یک جا تا پایان خرداد ندارند مالیات مقطوع حداکثر تا چهار ماه به‌صورت مساوی تقسیط می‌شود.

احمدی اضافه کرد: صاحبان مشاغل باید میزان فروش واقعی خود را در نظر گرفته و چنانچه میزان فروش واقعی کالا و ارائه خدمات آن‌ها بیشتر از حدنصاب اعلام شده بود، با وجود بارگذاری فرم تبصره ماده ۱۰۰ باید نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی تا پایان خردادماه و ارائه دفاتر و اسناد و مدارک در زمان رسیدگی اقدام کنند.

او با اشاره به اهمیت موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی، افزود: صاحبان مشاغلی که در اجرای جزء (۲) بند (ز) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور مکلف به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی هستند و با توجه به اطلاعات دریافتی نسبت به ثبت‌نام و نصب آن اقدام نکرده و همچنین مواردی که بر اساس اطلاعات واصله از سامانه سوت زنی نسبت به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی اقدام نکرده‌ و گزارش مورد تائید امور مالیاتی قرار گرفته باشد، نمی‌توانند از شرایط تبصره ماده ۱۰۰ بهره‌مند شوند.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close