اخبار لرستانویژه ها

هیچ یک از شهرهای لرستان آب شرب پایدار ندارند/حفر ۱۰ حلقه چاه جدید

روزهای بروجرد– مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با بیان اینکه هیچ یک از شهرهای استان آب شرب پایدار ندارند، از حفر ۱۰ حلقه چاه جدید برای خرم‌آباد و بروجرد خبر داد.

یاسر اکبریان در گفتگو با مهر با اشاره به وضعیت منابع آبی شهرهای استان در آستانه فصل گرما، اظهار داشت: یکی از مشکلات استان در بحث تأمین آب شرب، نبود آب پایدار است.

او با بیان اینکه تمامی آب شرب استان از محل چاه و چشمه‌ها تأمین می‌شود، افزود: در این راستا استفاده از ۱۰ حلقه چاه جدید در شهرهای خرم آباد و بروجرد در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره ارتقای تصفیه خانه آب شهر خرم آباد تا هزار لیتر بر ثانیه، افزود: نشت بابی در تمام شهرها و روستاهای استان به منظور جلوگیری از هدر رفت آب، رصد و پایش روزانه تمامی شهرهای استان به منظور حفاظت از منابع آبی، آماده باش بیش از ۵۰ تانکر آبرسانی در سطح استان برای آبرسانی سیار در صورت نیاز، انجام گرفته است.

اکبریان با اشاره به آمادگی ۱۰۰ اکیپ اتفاقات آب، افزود: در کنار اقدامات مهندسی، استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و رصد و پایش های منظم در طول شبانه روز، به مقوله فرهنگ سازی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها نیاز ویژه ای داریم.

او ادامه داد: از مردم عزیز استان انتظار داریم که در فصل گرما از آب شرب تنها برای مصارف شرب و بهداشت استفاده کنند، کولرهای آبی خود را چک و تعمیر کنند تا موجب هدر رفت آب نشود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان، ادامه داد: مشترکاتی که زیر پنج متر مکعب آب استفاده کنند، آب بهای آنها رایگان خواهد بود و مورد تشویق قرار می‌گیرند.

اکبریان با اشاره به انعقاد قرارداد بین وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و بسیج سازندگی در استان برای آبرسانی به ۱۲۵ روستای لرستان، گفت: این تعداد روستا در دولت سیزدهم آب رسانی خواهند شد.

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close