اخبار بروجرداخبار لرستان

لرستان به‌عنوان قطب داروسازی در کشور شناخته شده است

روزهای بروجرد- رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: استان به‌عنوان قطب داروسازی در کشور شناخته شده و چون با صنعت همراه بوده در اشتغال‌زایی هم اثرگذار است.

بهرام دلفان  در نشست شورای آموزش عالی دانشگاه آیت‌الله بروجردی اظهار کرد: هر استان می‌تواند بر روی جذب دانشجو از یک کشور متمرکز کند و دانشگاه آزاد در این زمینه اقدام کند.

او با بیان اینکه از بهمن‌ماه قرار است جذب دانشجوی خارجی از هند و پاکستان انجام شود، افزود: در کل کشور ۶۴ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد ولی در لرستان، نقطه قوت ما وجود داروسازی و دندانپزشکی است.

دلفان با بیان اینکه لرستان به‌عنوان قطب داروسازی در کشور شناخته شده و چون با صنعت همراه است در اشتغال‌زایی هم اثرگذار است، خاطرنشان کرد: جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد در رشته‌های داروسازی و دندانپزشکی بسیار حائز اهمیت است.

دلفان اضافه کرد: امروز وارد کننده بیمار و دانشجوی خارجی دلالان هستند، لذا باید از ظرفیت هلال‌احمر و سازمان نظام پزشکی برای وارد کردن بیمار و دانشجوی پزشکی خارجی استفاده شود تا فرهنگ ایرانی اسلامی نیز ترویج داده شود.

او با بیان اینکه در جذب دانشجوی خارجی باید به اشتغال‌زایی، صنعت و پژوهش توجه کرد، افزود: در بروجرد دو کارخانه داروسازی زاگرس‌فارمد و اکسیر وجود دارد و لذا این ظرفیت خوبی در شهرستان است.

دلفان ادامه داد: دانشگاه‌ها از ظرفیت خالی اماکن یکدیگر استفاده کنند تا رشته‌های مختلف دانشگاهی پذیرش شود. باید از اتفاقاتی که در دنیا در حوزه آموزش می‌افتد، استفاده کرد.

او اظهار کرد: درمانگاه‌های تخصصی لرستان می‌توانند برای درمان دانشجویان با دانشگاه‌ها قرارداد بسته و به آنها خدمات ارائه دهند.

 

 

منبع: ایسنا

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close