اخبار بروجرد

عدم وجود زیرساخت‌های برگزاری امتحانات نهایی/ مدیر آموزش‌و‌پرورش بروجرد: اگر کفپوش سالن‌های ورزشی آسیب ببیند باید میلیاردها تومان پرداخت کنیم

روزهای بروجرد– مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: امسال امتحانات نهایی در سه پایه دبیرستان برگزار می‌شود اما زیرساخت‌ها مهیا نیست در حالی که این امتحانات به منزله یک کنکور است و امسال ۵۰ درصد کنکور همین نمره دانش‌آموزان در امتحانات نهایی است.

نریمان سبحانی‌نیا در جلسه شورای آموزش و پروش بروجرد افزود: متاسفانه امکانات لازم را برای برگزاری امتحانات نهایی نداریم که در این راستا چهار سالن ورزشی را قرار است آماده کنیم ولی اگر کفپوش آن‌ها ضربه‌ای ببیند باید میلیاردها تومان پرداخت کنیم.

او تاکید کرد: باید زیرساخت‌ها تا زمان برگزاری امتحانات فراهم شود البته علاوه بر مشکل صندلی، مشکل تهیه کاغذ و دستگاه چاپ برای برگه‌های امتحانی هم داریم و این در حالیست که اعتباراتی برای این مورد اختصاص داده نشده است.

سبحانی‌نیا مهم‌ترین مشکل در آموزش و پرورش را فضای آموزشی برشمرد و عنوان کرد: یکی از مشکلات در این راستا هنرستان دخترانه است که با کمبود فضا مواجه هستیم، از طرفی دبیرستان صدرا نیز نیازمند فضای بیشتری بوده که لازم است خیرین در این راستا پای کار باشند تا مشکلات در این زمینه برطرف گردد.

مدیر آموزش و پرورش افزود: انتظار می رود کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش را در امر برگزاری امتحانات نهایی یاری نمیاند تا بتوانیم با کمترین مشکلات و به بهترین صورت و در کمال آرامش و امنیت این امتحانات را برگزار نماییم.

مسلم مرادی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه اظهار کرد: شورای آموزش‌ و پرورش باید به‌صورت ماهانه برگزار و ضعف‌های آموزشی و مشکلات بررسی و گزارش وضعیت علمی و تربیتی در مدارس ارائه شود. باید میزان قبولی در کنکور و ارتقای سطح معدل و نقاط ضعف و قوت بررسی شود. تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب، کار جهادی و شبانه‌روزی نیاز دارد.

او بیان کرد: آموزش‌ و پرورش باید هم از نظر کمی و کیفی، ترقی و پیشرفت داشته باشد. اگر در این راستا دغدغه وجود داشته باشد فرزندان‌ مان آسیب نمی‌بینند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: باید اخلاق اسلامی در مدارس آموزش و ترویج داده و مسأله حجاب در آموزشگاه‌های آزاد بررسی شده و نباید فرهنگ بی‌حجابی ترویج داده شود.

مرادی با اشاره به برگزاری امتحانات نهایی، اظهار کرد: برای برگزاری این امتحانات به آموزش‌ و پرورش کمک خواهیم کرد. باید کمیته‌ای برای هرچه‌ بهتر برگزار شدن امتحانات نهایی تشکیل شود.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close